O nás a proč vznikla TaMama ?

Tak jo dostala sem otázku..“proč jako kavárna ? V Praze jich je dost a lepších.“

Zamrzelo to a pak mi to došlo..jo je to tak, ale v čem je TaMama jiná ?

 

Tak jo nejsme designová kavárna a víte co ? Vlastně jsme se o to ani nikdy nesnažily a stejně doufám, že si najdem svoje místo na slunci a nebo vlastně v Praze

 

Jsme dvě matky na RD, které chtějí rodičovskou zpříjemnit všem kolem – vadí nám stereotyp, odtažitost a vlastně i to jak nikdo nikoho nezná a nezajímá.

Když jsem porodila, tak jsem zjistila, že jsem sama. Úplně sama – protože spolužačky, kamarádky dítě rozhodně neplánovaly, protože je přece brzo.

 

A mně došlo, že teď jsem sama – sama na to být mámou, že nás musím zabavit oba, a že nechci být jen ta „domácí máma“ a že se chci setkávat, povídat, sdílet – a nenudit doma partnera řečma jen o dětech.

 

Facebook je v tomhle fajn, ale jít ven mezi lidi a třeba se i převlíknout a nechat doma poblitý tričko a vytahaný tepláky.

Ježiš..já to prožívala – těšila se.

 

Začala jsem hledat kam s dítětem, kde bych nebyla „divná“ protože kojím, nosím v šátku, používám látkový pleny a tak nějak to řeším ( proč to neřešit když byl čas :))

no a zjisitla jsem, že takových nějak něco řešících nás je spousta. A že je možný se potkávat a tak nějak sdílet i bez anonymity.

Ale mateřská centra otevřená jen v úterý a nebo jen v nějakém čase nějaký den. Tak nějak mě ubíjela představa, že můžu někam jen jednou týdně.

No a pak se to zlomilo.

 

TaMama je tak trochu kavárna, tak trochu mateřské centrum a místo s rodinnou atmosférou.

 

Nejsme tak úplně kavárna, ani prodejna ani MC a jsme vlastně tak nějak všechno.

 

Nabízíme i šátky na nošení, nosící oblečení, oblečení pro děti, bio/eko kosmetiku a různé vymoženosti přes menstruační kalíšky, infobandy, repelentní náramky, po ring sling kroužky.

Půjčujeme nosítka.

 

Spolupracujeme s hromadou fajn lidí – vypisujeme kurzy, školení, semináře a besedy a od září budou zase kroužky – přehled najdete na našem webu.

A proč kroužky ? Protože zase chceme tu rodinnou/ přátelskou atmosféru

 

Nejsme však prodejna a nikomu rozhodně nic nenutíme. Poradíme – když nás někdo požádá tak ukážeme úvazy, pomůžeme naštelovat nosítko.

 

Když přijdete a chcete si povídat, popovídáme si s Vámi, když nechcete být rušeni – nerušíme.

Klienty / zákazníky / maminky známe – poznáváme, zdravíme a vidíme jejich děti růst. A je to fajn a o tom je naše kavárna.

Právě o tom – o tý lidstkosti, úsměvu a tak nějak pohodě.

Samy si pečeme – takže vše co u nás ulovíte, jsou naše výtvory.

 

Snažíme se Vám ukázat, že v tom nejste sami

 

Takže pokud si chcete dát něco na nervy, něco na zub a nebo si jen tak popovídat a vytáhnout paty z domu

 

Jsme rádi, když nás chválíte i kritizujete – posunuje nás to totiž dál.

 

 

Ale nejlepší je, když se vracíte a doporučujete.

 

Díky Vám za to

 

Míša a Paula

Vaše holky z kavárny

 

PS: sejdeme se u kafíčka

 

 


Jméno a logo bylo jasné "Ta Mama" a logo s opicí - protože opice nám jsou podobné a hlavně, seznámily jsme se  na nosících srazech - nosily jsme v šátku, takže nosící logo to prostě muselo být!

Kavárnu jsme si vydupaly - našly, oškrábaly zdi, vymalovaly, zařídily, přimontovaly poličky, postavily bar, nastěhovaly - takže vše co u nás vidíte je naše a jen a jen naše práce a jsme na to pyšné.